Blog

Tatuaże u niepełnoletnich. Czy to dozwolone?

By 13 września 2021 9 października, 2021 No Comments

Tatuaże przestały kojarzyć się jedynie z osobami, które żyją na „krawędzi”, stając się modną i stylową ozdobą męskich i kobiecych ciał. Wykonane w profesjonalnym salonie, są prawdziwymi dziełami sztuki, jednak decyzja o wykonaniu tatuażu powinna zostać dobrze przemyślana. Wyjaśniamy, czy dozwolone jest zrobienie tatuażu osobie niepełnoletniej.

Tatuaż przed 18. rokiem życia – czy można go zrobić „legalnie”?

Nie ma żadnych regulacji prawnych, które zakazywałyby wykonania tatuażu osobie niepełnoletniej oraz nakazywały legitymowanie i sprawdzanie wieku osób, które przychodzą do salonu tatuażu. Faktem jest jednak, że przed osiągnięciem pełnoletności trzeba swoje decyzje konsultować z rodzicami, bo pozwala to nie tylko uniknąć poważnych problemów i nieporozumień, ale często ratuje też przed popełnieniem tatuażowego błędu młodości. Zrobienie tatuażu to poważne decyzja oraz spora inwestycja, więc należy odpowiednio się do tego przygotować. Warto pamiętać, że ciało osoby niepełnoletniej nadal się zmienia, co może spowodować, że za rok, dwa lub pięć tatuaż przestanie być ozdobą i zacznie sprawiać poważne problemy.

Co więcej, doświadczeni artyści doskonale wiedzą, jak kończą się młodzieńcze fascynacje sztuką tatuażu, podejmując się „naprawy” wykonanych przez amatorów wzorów lub zakrywania tatuaży, które powstały pod wpływem chwili i z czasem stają się przyczyną poważnych kompleksów.

Tatuaż u osoby niepełnoletniej – tak czy nie?

W sytuacji, gdy do profesjonalnego salonu tatuażu przychodzi osoba, która wygląda na niepełnoletnią, jego pracownicy najczęściej odmawiają wykonania tatuażu, zaznaczając, że zostanie on zrobiony, gdy młody człowiek przyjdzie do salonu z rodzicem lub prawnym opiekunem, który wyrazi zgodę na wykonanie konkretnego projektu. To niepisana zasada w miejscach, które stawiają na jakość świadczonych usług oraz zadowolenie klientów. Odradzamy robienie pierwszego tatuażu w domowych warunkach, bo wiąże się to z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Lepiej poczekać i dobrze przemyśleć swoją decyzję, jeżeli rodzice nie zgadzają się na wykonanie tatuażu, bo impulsywne i nieprzemyślane poczynania nastolatków często wiążą się z poważnymi problemami nie tylko rodzinnymi.

artforce_admin

Author artforce_admin

More posts by artforce_admin