Blog

Jak uzyskać efekt cieniowania tatuażu?

By 3 sierpnia 2021 No Comments

Tatuaż to wyjątkowa ozdoba ciała, która pozwala podkreślić indywidualny styl. Rosnąca popularność tatuaży sprawia, że coraz więcej osób decyzje się na ich wykonanie jedną z wielu modnych technik. Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. tatuaże cieniowane. Wyjaśniamy, w jaki sposób można uzyskać efekt cieniowania tatuażu i komu powierzyć jego wykonanie.

W jakim celu cieniuje się tatuaże?

Cieniowanie pozwala wydobyć pełną głębię wykonywanego na skórze rysunku, podnosząc jego walory estetyczne. Dzięki cieniowaniu na skórze mogą powstawać prawdziwe dzieła sztuki, które cechują się realistycznym wyglądem i brakiem wyraźnych konturów. Cieniowany tatuaż zachwyca subtelnym pięknem i doskonale prezentuje się nie tylko na kobiecym, ale także męskim ciele. To sprawia, że coraz więcej osób poszukuje salonu tatuażu, w którym można wykonać cieniowanie jedną z kilku technik. Wbrew pozorom, cieniowanie tatuażu nie jest łatwym zadaniem, dlatego podejmują się go jednie doświadczeni tatuatorzy.

Metody cieniowania tatuażu

Cieniowane tatuaże powstają kilkoma metodami. Możemy wyróżnić metodę klasyczną, Dotwork i WHIP-shading.

W przypadku metody klasycznej cieniowanie jest efektem odpowiedniego ustawienia maszynki do tatuażu, dzięki czemu ograniczana jest widoczność poszczególnych ukłuć i powstających w wyniku pracy maszynki kropek. Cieniowanie metodą klasyczną pozwala na naniesienie głębokiego cienia w przypadku m.in. tatuaży realistycznych.

Kolejną metodą, która pozwala na cieniowanie tatuażu, jest Dotwork, czyli praca kropkami. W tym przypadku tatuaże powstają dzięki odpowiedniej pracy maszynki, za której pomocą można wypełnić kropkami nawet duży obszar skóry, uzyskując ciekawe efekty przejścia pomiędzy kolejnymi elementami rysunku. Dotwork to metoda cieniowania, która wykonywana jest także ręcznie.

Cieniowanie tatuażu możemy również wykonać metodą WHIP-shading, która uwzględnia zastosowanie dwóch rodzajów igieł. Dzięki zastosowaniu igieł typu liner oraz igieł typu płaskiego możliwe jest uzyskanie odmiennego efektu cieniowania. Metoda ta pozwala na wycieniowanie tatuażu w sposób, który uwidocznia na skórze ruch igły.

Cienie na tatuowanym wzorze można również wykonać dzięki odpowiednio rozcieńczonemu tuszowi. Ta metoda pozwala na uzyskanie płynnych przejść pomiędzy zastosowanymi kolorami i tworzenie tatuaży, które zachwycają delikatnością oraz artystycznym pięknem, stając się nie tylko ozdobą ciała, ale także prawdziwym dziełem sztuki. Dzięki regulacji zawartości pigmentu poprzez rozcieńczenie tuszu powstają m.in. tatuaże akwarelowe.

artforce_admin

Author artforce_admin

More posts by artforce_admin