Tatuaże orientalne

Tatuaże orientalne czerpią z mitologii i symboliki krajów Dalekiego Wschodu. W naszym salonie realizujemy zarówno wzory w stylu tradycyjnym, jak i motywy nawiązujące do bardziej nowoczesnych, malarskich kompozycji. Nasze tatuaże orientalne wyróżnia precyzyjne i szczegółowe wykonanie, a także niezwykła delikatność i wyjątkowa elegancja.

Jakie motywy znajdują się na tatuażach orientalnych?

Tatuaże orientalne nawiązują do bogactwa wielu kultur Wschodu np. hinduskiej, koreańskiej, japońskiej, chińskiej czy nawet perskiej. Pełne są ciekawej symboliki, której odczytanie wymaga szczegółowego zaznajomienia się z bogatą tradycją Orientu. W wielu kompozycjach można odnaleźć motywy roślinne (lotos, drzewo wiśniowe) oraz zwierzęce (tygrys, smok), choć pojawiają się również bezpośrednie nawiązania do zwyczajów (gejsza).

Wykonujemy tatuaże orientalne pełne bogatych zdobień, precyzyjnych wykończeń, linii i pozostałych bardzo drobnych elementów. Doskonale wyglądają na plecach, przedramionach i na stopach (w postaci mniejszych wzorów). Tatuaże z motywami roślinnymi są często wybierane przez kobiety, gdyż kwiaty w kulturze Orientu symbolizują delikatność oraz piękno.

Czym charakteryzują się tatuaże japońskie?

Magiczny klimat tatuaży orientalnych to także irezumi, czyli japońska sztuka tatuowania o długiej i burzliwej historii. Mimo wielu zakazów oraz cenzury japońscy artyści i mistrzowie przekazali swoją wiedzę kolejnym pokoleniom, dzięki czemu tatuaże japońskie współcześnie przeżywają prawdziwy renesans. Są to bardzo charakterystyczne kompozycje o nasyconej kolorystyce, które niekiedy obejmują całą kończynę (rękaw) lub większość ciała (tzw. garnitur). Choć wcześniej irezumi kojarzyło się przeważnie z Yakuzą, to dzisiaj tatuaże orientalne z Japonii stały się rozpoznawalne na całym świecie.