Tatuaże polinezyjskie

Tatuaże polinezyjskie przedstawiają ważne historie i wydarzenia z życia tatuowanej osoby. Wyróżniają się oryginalną stylistyką i bogatą symboliką. Są wykonywane w czerni. Poszczególne wzory są umieszczane na skórze w taki sposób, że każde połączenia kresek i kropek będą unikalne – nie jest możliwe zestawienie dwóch identycznych tatuaży polinezyjskich. Jeżeli chcesz w oryginalny sposób przekazać ważną historię ze swojego życia, wybierz wzory nawiązujące do bogatej tradycji terenów Polinezji.

Jaka jest historia tatuaży polinezyjskich?

Tatuaże polinezyjskie – tak jak pozostałe tatuaże plemienne – stają się coraz popularniejsze wśród miłośników tatuowania. Warto wiedzieć, że to właśnie z terenów Polinezji wywodzi się słowo oznaczające sztukę tatuażu – samoańskie „tatau”. Nasi artyści inspirują się sztuką Polinezji, łącząc w swoich kompozycjach elementy tradycji wielu plemion. Dawni mieszkańcy tych terenów posiadali bardzo rozbudowaną sztukę tatuowania ciała – poszczególne motywy (nawiązujące do oceanu lub zwierząt w nim mieszkających) określały status i pochodzenie wytatuowanej osoby.

Co znajduje się na tatuażach polinezyjskich?

Tatuaże polinezyjskie są wykonywane wyłącznie czarnym tuszem. Mogą łączyć w sobie motywy religijne, nawiązania do oceanicznej fauny i flory, elementy abstrakcji i geometrii, a także nawiązania do wyposażenia dawnych wojowników plemiennych. Fale oceaniczne, dawni bogowie, rekiny i żółwie – to wszystko można odnaleźć na tradycyjnych tatuażach plemiennych. Kluczowe jest także umiejscowienie tatuaży polinezyjskich. Dumni wojownicy chwalili się tatuażami na ramionach, świadczących o ich wyjątkowym męstwie. Z kolei tatuaże na klatce piersiowej miały oznaczać szczerość i honor.