Tatuaże geometryczne

Modne tatuaże geometryczne cieszą się olbrzymim zainteresowaniem na całym świecie. Połączenia linii, trójkątów, kół czy strzałek tworzą proste, minimalistyczne i bardzo delikatne wzory. Popularność tatuaży geometrycznych to odbicie stylu minimalistycznego, który przejawia się w wielu aspektach życia – architekturze, sztuce, literaturze i zwykłej codzienności wielu mieszkańców całego świata.

Jeżeli zależy Ci na bardziej stonowanej elegancji, wybierz tatuaże geometryczne o jednokolorowych i niewielkich wzorach. Ze względu na swoją delikatną estetykę są często wybierane przez kobiety. Ciekawie w tym stylu wyglądają również motywy etniczne, nawiązujące między innymi do ornamentyki znanej z kultury indiańskich plemion Ameryki Południowej.

Czy tatuaże geometryczne mają znaczenie?

Niektórzy patrzą na tatuaże geometryczne w kategoriach estetycznych, choć dla wielu osób minimalistyczne wzory mogą mieć określone znaczenie. Trójkąty, kwadraty, linie, krzyże, fraktale – to wszystko wiąże się z tradycyjną symboliką, nawiązującą do kultury i wierzeń wielu dawnych ludów.

Oto kilka przykładów symboliki geometrycznej:

  • trójkąt to nawiązanie do trzech część składowych człowieka (duchowość, umysł i ciało) oraz symboliki czasu (przeszłość, teraźniejszość, teraźniejszość),
  • koło to znany symbol nieskończoności, jedności oraz ochrony,
  • kwadrat to symboliczne nawiązanie do stałości i czterech kierunków świata,
  • proste strzały i linie kojarzą się z rozwojem człowieka.

W technice geometrycznej można wykonać również sylwetki zwierząt, które symbolizują mądrość, siłę i męstwo (wilk, sowa, lew), a także motywy roślinne, czyli liście, łodygi i główki kwiatów.