Moda na tatuaże trwa od lat, a osoby zdobiące swe ciało rysunkami spotyka tyle samo podziwu, co krytyki. Jednak, kto raz zawitał do studia tatuażu, prawdopodobnie jeszcze do niego wróci, gdyż miłość do tatuowania szybko nie przemija. Od malutkich, skromnych i symbolicznych, aż po rozbudowane, kolorowe, obejmujące duże fragmenty ciała, stały się prawdziwymi dziełami sztuki. Dziś kilka słów o jednym z nich, tatuażu rękawie, radośnie eksponowanym zarówno przez panów, jak i panie.
A gdyby tak tatuaż na ręce? Na całej ręce…
Ile osób kochających tatuaże, tyle na nie pomysłów, ilu tatuatorów, tyle koncepcji. Podczas gdy jedni gustują w skromnych, delikatnych i ukrytych przed wzrokiem innych rysunkach, drudzy chcą, by ich tatuaż kipiał życiem, rzucał się w oczy i zachwycał skomplikowanym wzorem. To właśnie oni często decydują się na tatuowanie całych powierzchni ciała jak np. ramię. Tatuaż rękaw obejmuje ramię i przedramię, sięgając aż do nadgarstka, a ponieważ może nasuwać skojarzenia z rękawem koszuli, nadano mu stosowną nazwę. Decydując się na wytatuowanie całej ręki, warto zastanowić się nad koncepcją tatuażu. W zależności od pomysłu inna może być technika wykonania usługi, a także czas oczekiwania na efekt prac. Oczywiście już na wstępie trzeba założyć, że nie skończy się na jednej sesji, a prawdopodobnie będzie ich kilka, w odpowiednich odstępach czasu. Wszystkie detale można ustalić już na miejscu w studio tatuażu. Jak więc zacząć przygotowania?
Liczy się pomysł
Tatuaż rękaw może zostać wykonany dwoma technikami, wszystko zależy od pomysłu i życzenia klienta. Rękaw może być jednym wielkim obrazem, spójną kompozycją umieszczoną na tle, może także stanowić swego rodzaju mozaikę, cały zestaw pojedynczych tatuaży, niezależnych od siebie. W pierwszym przypadku projekt powstaje od razu, a pierwsza sesja to często zaznaczanie konturów obrazu. W przypadku systemu naklejkowego każdy tatuaż powstaje osobno, a całe dzieło może być tworzone nawet latami.
Tatuaż na całej ręce może być prawdziwym arcydziełem, pod warunkiem, że został dobrze przemyślany. Czy mają to być wzory geometryczne, portret? Obraz ma być kolorowy, a może lepiej cieniowany? Najważniejsze to wiedzieć, czego się chce. Potem wystarczy tylko uzbroić się w cierpliwość i działać.