Blog

Czym cechuje się tatuaż polinezyjski?

By 12 listopada 2020 21 listopada, 2020 No Comments

Jednym z najciekawszych stylów tatuażu, jest ten wywodzący się z Polinezji. Złożony z finezyjnych wzorów i tajemniczych symboli, kryje wiele znaczeń!

Tatuaż polinezyjski jako sposób na wyrażenie siebie

Jeżeli chcesz, aby Twój tatuaż był oryginalny i idealnie dopasowany do Ciebie, to tatuaż polinezyjski może być doskonałym wyborem. Jest on wykonywany wyłącznie czarnym tuszem, a składa się z geometrycznych wzorów, kropek oraz wielu plemiennych symboli, np. motywów roślinnych i zwierzęcych. Każda kompozycja może (i powinna) być inna – stworzona indywidualnie dla osoby, która chce mieć tatuaż plemienny. To nie tylko ozdoba ciała, ale swego rodzaju pamiętnik. Tatuaż polinezyjski może mieć zakodowaną historię Twojego życia: ważne momenty, cele i marzenia. Liczy się cały proces: od wybrania symboliki i opracowania wyjątkowego wzoru, do „zapisania” tego na skórze. Najlepsi tatuatorzy doradzą, jaki kształt będzie najlepszy dla danej osoby, biorąc pod uwagę jej wizję. Tatuaże polinezyjskie mogą być małe, złożone z jednego symbolu, lub duże –  niektórzy decydują się na wzory, które będą stopniowo powiększane wraz z upływem czasu!

Symbolika tatuaży plemiennych

Tatuaż polinezyjski jest pełen odniesień do tradycji wojowników, ale też dawnych wierzeń i obyczajów kultur zamieszkujących wyspy Pacyfiku. Tatuaże były niegdyś na tamtych terenach powszechne – służyły jako sposób komunikacji u prymitywnych ludów. Informowały o statusie społecznym, pochodzeniu, wieku itp. Jednocześnie pełniły ważną rolę w rytuałach przejścia oraz obrzędach religijnych – tatuażom przypisano rozmaite funkcje, np. miały chronić wojowników przed przeciwnikami i zapewniać pomyślność. Znaczenie miało również umiejscowienie tatuaży na ciele. Te w okolicach głowy związane były z życiem duchowym, te niżej z życiem ziemskim. Tatuaże na ramionach nosili dumni wojownicy – oznaczały męstwo i siłę. Te na klatce piersiowej świadczyły o honorze i szczerości właściciela. Jedne z najbardziej znanych symboli w tatuażu polinezyjskim to m.in.: żółw (bezpieczeństwo, ochrona, długowieczność), jaszczurka (bardzo ważny symbol – bogowie pojawiali się ludziom pod postacią jaszczurek), płaszczka (zręczność, ochrona), rekin (siła, męstwo), ocean (bogaty symbol, zarówno życia, jak i śmierci oraz wieczności – zapewniał plemionom pożywienie, ale był też miejscem, dokąd oddawały swoich zmarłych na ostatnią podróż).

artforce_admin

Author artforce_admin

More posts by artforce_admin