Blog

Tatuaże orientalne. Pomysły i inspiracje

By 3 marca 2021 No Comments

Według bieżących danych, w Polsce około 8 proc. społeczeństwa ma na ciele różnego rodzaju zdobienia określane jako tatuaże. Tatuaż może być jednak nie tylko ozdobą, ale również znaczącą pamiątką oraz przejawem osobowości posiadacza lub posiadaczki. Jak na tym tle prezentują się coraz popularniejsze w ostatnim czasie tatuaże orientalne?

Fascynacja orientem

Kultury Wschodu wciąż są dla Europejczyków dość egzotyczne, dlatego też fascynacja nimi jest w pełni uzasadniona. Skupia się ona przede wszystkim na kulturze hinduskiej, japońskiej, arabskiej oraz perskiej, choć te między sobą również znacznie się różnią. Ze względu na takie bogactwo, także tatuaże orientalne mogą mieć w istocie rozmaitą symbolikę oraz mogą dodatkowo nawiązywać do bardziej nowoczesnych form wyrazu.

Motywy zwierzęce

Tatuaże orientalne to symbole, których zinterpretowanie jest zazwyczaj niemożliwe przez niezaznajomione z kulturami Wschodu osobami. Bardzo często są to motywy takie jak lotos, sakura (japońska nazwa drzew wiśniowych) lub gejsza.

Mogą to być również zwierzęta takie jak tygrys, który w Chinach oraz Japonii uznawany jest za mądrą istotę sprawującą opiekę nad ludźmi. Przykładem zwierzęcia kojarzonego z kulturą orientu jest także smok. W Państwie Środka stanowi on symbol przynoszenia życia, dobrobytu, męskości oraz energii yang.

Bogata ornamentyka

Tatuaże orientalne to również bogate zdobienia pełne drobnych elementów, linii, dokładnych wykończeń i wzorów. Doskonale prezentują się przede wszystkim na plecach, choć świetnie wyglądają także na przedramionach, a nawet w postaci niewielkich wzorów na stopach.

Bardzo często centralnym elementem takich orientalnych tatuaży są kwiaty symbolizujące piękno, delikatność oraz kobiecość. Ich linie są jednak delikatniejsze, a także wzbogacane drobnymi ornamentami, które nadają im właśnie orientalnego charakteru.

Do wyboru do koloru

Pod względem kolorystyki, tatuaże orientalne mogą być albo bardzo kolorowe, albo wręcz monochromatyczne. Wszystko zależy od wykonanego rysunku oraz osobistych preferencji osoby, która zdecydowała się na taką ozdobę na ciele. W naszym studiu tatuażu chętnie doradzamy w tym zakresie oraz proponujemy najbardziej adekwatne barwy do konkretnych wzorów.

Jak widać sama kultura orientalna jest wielowymiarowa i może stanowić potężne źródło inspiracji do tworzenia wyjątkowych tatuaży. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad wykonaniem takiego zdobienia na swoim ciele, zobacz dotychczasowe efekty naszej pracy.

artforce_admin

Author artforce_admin

More posts by artforce_admin