Blog

Tatuaż jako element wizerunku

By 3 marca 2021 No Comments

Sztuka tatuażu ma bardzo długą historię. Przez kolejne dekady podejście do wytatuowanych osób znacząco się zmieniło. Ten element wizerunku nie budzi już negatywnych skojarzeń. Dziś tatuowanie ciała stało się zarówno modą, jak i sposobem na podkreślenie indywidualnego stylu. Tatuaże stały się sztuką, którą chcemy eksponować i dzielić się nią z otoczeniem. Wyjaśniamy, w jaki sposób tatuaże pomagają kreować wizerunek.

Sztuka tatuażu kiedyś i dziś…

Znaczenie tatuażu znacząco zmieniło się przez ostatnie wieki. Trwałe „malunki” na ciele przestały być kojarzone z buntem i życiem na krawędzi oraz negatywnie odbierane przez społeczeństwo. Dziś tatuaże budzą zachwyt i stają się powszechnie stosowaną formą komunikacji z otoczeniem. Nie mają w tym przypadku znaczenia wiek, pozycja społeczna i wykonywany zawód – odpowiednio dobrany i pięknie wykonany tatuaż jest nie tylko ozdobą ciała, ale także sposobem niewerbalnej komunikacji. Tatuujemy nasze ciała z różnych powodów. Dzięki tatuażom możemy wyróżnić się z szarego tłumu, wyrażać swoje poglądy, uwieczniać wspomnienia oraz zyskać unikalny wygląd, który pozwoli nam poczuć się dobrze we własnym ciele. Wybór wzoru tatuażu coraz rzadziej bywa przypadkowy. Osoby przychodzące do salonu tatuażu mają określone oczekiwania, które związane są właśnie z chęcią wyrażania siebie w sposób, który pozwoli trwale odmienić ich wizerunek. Choć przesłanki skłaniające do wykonania tatuażu bywają różne, to zawsze staje się on unikalnym elementem wizerunku.

Jak kreować własny wizerunek z pomocą tatuażu?

Świat idzie do przodu i nie boimy się już wychodzić poza utarte schematy. Dzięki tatuażom w niewerbalny sposób podkreślamy nasze zainteresowania, pasje, życiowe poglądy oraz czynimy nasze ciała żywymi dziełami sztuki, które coraz więcej osób podziwia, zamiast negować. Profesjonalnie wykonany tatuaż w estetyczny sposób zdobi męskie i kobiece ciało. Jest jednym ze sposobów komunikowania się z otoczeniem oraz podkreślania swojego „JA”. Każdy tatuaż to osobna, wyjątkowa historia, co sprawia, że jest on coraz bardziej popularnym sposobem wyrażania siebie. Tatuaże mogą stać się naszym „ubraniem”, jednak nie tylko w tej kategorii warto je postrzegać. Często ukrywają kompleksy w postaci np. blizn, dodają pewności siebie i pozwalają z zadowoleniem spoglądać w lustro.

artforce_admin

Author artforce_admin

More posts by artforce_admin