Blog

Wybór tatuażu – najczęściej popełniane błędy

By 5 marca 2021 19 marca, 2021 No Comments

Tatuaż to ostatnio coś bardzo modnego. Robią go sobie wszyscy, bez względu na poglądy, pochodzenie, majętność czy status społeczny. Duży wpływ ma na to dostępność salonów tatuażu, ale także społeczna akceptacja czy można by nawet rzec – fascynacja tatuażem. Co do tej drugiej sprawy, to nie ma się co dziwić. W końcu tatuaż to dzieło sztuki i bez wątpienia nie każdy nadaje się na tatuażystę.

Trzeba być artystą naprawdę dużego kalibru i posiadać precyzyjne umiejętności. Jednak nie zapominajmy, że to klient wybiera, co chce mieć wytatuowane na ciele. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie błędy najczęściej ludzie popełniają podczas wyboru tatuażu. Może to pomóc komuś, kto dopiero zastanawia się nad tym, jaki tatuaż chciałby mieć. Sprawdźmy wiec czego unikać, a nad czym mocno się zastanowić, aby takich błędów nie popełnić!

Najpierw tatuaż, a dopiero potem tatuażysta!

Jednym z podstawowych błędów podczas wyboru tatuażu jest zła kolejność decyzyjna. Wiele osób zafascynowana czyimś tatuażem chce zrobić sobie swój tatuaż w tym samym miejscu. I niby nie ma w tym nic dziwnego, jednak musimy pamiętać o jednej sprawie. Każdy artysta, a więc i osoba robiąca tatuaże, ma swój indywidualny styl i specjalizuje się w konkretnych rodzajach tatuażu. Oznacza to, że jeden tatuaż, który wpisuje się w jego styl, wyjdzie mu rewelacyjnie, ale już coś zupełnie innego, co może nie do końca czuje, może nie wyjść już tak genialne. I w żadnym wypadku nie umniejsza to danemu tatuażyście. Nawet same osoby pracujące w tym zawodzie wprost mówią o swojej specjalizacji. To trochę tak, jakbyśmy poszli do genialnego chirurga z bolącym zębem. Zapewne trochę nam pomoże, ale nie zrobi tego w takim stopniu jak dobry stomatolog.

Zatem najpierw wybierzmy wzór tatuażu, a potem szukajmy artysty, który przeniesie nam na ciało dokładnie to, co chcemy, a może nawet zrobi to lepiej niż sobie wyobrażamy.

Nie bądź uparty!

Wybierając wzór tatuażu, szczególnie tego pierwszego, może wydawać nam się, że wiemy co i jak chcemy, bo przeczytaliśmy parę informacji na ten temat i pooglądaliśmy zdjęcia. Zdecydowaliśmy zatem, że wybrany wzór ma znaleźć się na wybranej przez nas części ciała. Jednak nie zapominajmy, że jesteśmy teoretykami, i to z ułamkiem wiedzy na temat tego, co wydaje nam się, że chcemy. Natomiast w salonie tatuażu spotkamy profesjonalistów, którzy robieniem tatuażu zajmują się na co dzień. Porozmawiajmy zatem z nimi, przedstawmy swoją wizję, ale nie bądźmy uparci. Jeśli profesjonalista sugeruje nam, że coś nie jest najlepszym pomysłem to zapewne ma ku temu powody. Pamiętajmy, że tatuażyści to ludzie z pasją i cieszą się, że coraz więcej osób chce – podobnie jak oni – mieć tatuaż. Jednak chcą także, aby był to tatuaż z najwyższej półki i aby ich klient był naprawdę zadowolony z efektu, jaki zobaczy.

Przemyśl wzór

Nieprzypadkowo mówi się, że tatuaż robi się na całe życie. Oczywiście, technicznie da się go zmienić, a nawet usunąć, ale chyba nie o to w tym chodzi, prawda? Dlatego warto dobrze przemyśleć wzór tatuażu, jaki chcemy sobie zrobić. Częste błędy to tatuowanie imion swoich partnerów, szczególnie kiedy związek dopiero co rozkwita. Lepiej zastanowić się nad tym, czy to aby na pewno dobry pomysł. Podobnie jak hasła w obcym języku. Po pierwsze, warto dobrze sprawdzić gramatykę i ortografię słów, które chcemy sobie wytatuować, a w wypadku języków bardziej egzotycznych wręcz znaczenie słów czy nawet kontekst całego hasła. Po drugie, tatuaż może być bardzo różny, więc czy na pewno chcemy, aby był to napis? Jeśli tak, to nie ma problemu, ale warto pamiętać, że wzory mogą być bardzo różne i wybór ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

Nie rób tatuażu pod wpływem emocji

Robienie tatuażu pod wpływem emocji to też duży błąd, szczególnie na początku przygody z tatuażami. Trochę właśnie z niego wynika poprzedni problem, czyli brak przemyślanego wzoru, a szczególnie imiona partnerów. Oczywiście, nie ma nic złego w improwizacji i decyzji podjętych pod wpływem chwili – jeśli wiesz czego chcesz albo będzie to już Twój kolejny tatuaż, to może to być nawet wskazane. Ale jeśli chcesz zrobić swój pierwszy tatuaż, to dobrze to przemyśl i nie podejmuj decyzji pochopnie. W końcu tatuaż ma wyrażać Ciebie i być czymś, co robisz z pełną świadomością.

artforce_admin

Author artforce_admin

More posts by artforce_admin