Blog

Pierwszy tatuaż. Jak wybrać mądrze?

By 1 kwietnia 2020 14 kwietnia, 2020 No Comments

Pragnienie zrobienia tatuażu pojawia się często nieoczekiwanie, ale może sprawić, że ulegniemy impulsowi i niemal natychmiast przejdziemy do działania. Bywa i tak, że planowanie wykonania pierwszego tatuażu zajmuje więcej czasu. Pośpiech nie jest wskazany, dzięki rozwadze nie będziemy w przyszłości żałować podjętej decyzji.

Zanim tatuaż powstanie

Przyczyn, za których sprawą chcemy zrobić tatuaż, może być niezliczona ilość. Jednak o wiele ważniejsze jest dokładne przemyślenie wszystkich okoliczności i konsekwencji, które wiążą się z podjętą decyzją. Wykonując tatuaż, wprowadzamy trwałą zmianę do naszego wizerunku. I chociaż można go usunąć, to nie po to go robimy, aby za chwilę się go pozbyć. Dlatego poświęćmy naszemu tatuażowi uwagę, zanim jeszcze powstanie. Przede wszystkim należy rozważnie wybrać wzór. Dobrym rozwiązaniem jest motyw, który będzie w sobie łączył oryginalność i uniwersalizm. Wybierając swój tatuaż, nie kierujmy się panującą modą, tym, co noszą inni. Trendy przeminą, ale tatuaż pozostanie z nami. Z tego samego względu odradza się tatuowanie imienia aktualnej sympatii czy miłości. Po określeniu wyglądu naszego wzoru wypada zastanowić się, na jego usytuowaniem, a konkretniej, trzeba określić, jak bardzo może być widoczny. Wiele zależy od stylu życia, wykonywanych obowiązków zawodowych. Mimo wzrostu społecznej akceptacji dla tatuażu i osób go noszących możemy doświadczyć sytuacji, że spotkamy się z jego powodu z mniej sympatycznymi zachowaniami. Większość tatuatorów odradzi nam wykonywanie pierwszego tatuażu na twarzy, szyi czy dłoniach. Wybierając miejsce na premierowa dziarę, możemy sugerować się tzw. siatką miejsc wrażliwych, ale od razu warto pamiętać, że każdy z nas ma inny stopień wytrzymałości bólu. Lepiej na pierwszy raz wybrać niewielki wzór, wówczas łatwiej zniesiemy ból i inne nieprzyjemne odczucia związane z tatuowaniem.

Kontrolowany luz

Sukces pierwszego tatuażu zależy w dużej mierze do wyboru właściwego miejsca. Koniecznie udajmy się do studia tatuażu, w którym przestrzega się zasad higieny, ale też dba o samopoczucie klienta. Nie wahajmy się skonsultować z tatuatorem naszego wzoru, podzielmy wątpliwościami, zawsze lepiej to zrobić przed zrobieniem tatuażu. Jednocześnie pamiętajmy o zasadzie szczerości, nie możemy przed osobą, która będzie nas tatuowała, zataić tego, że chorujemy na chorobę, która może wykluczać wykonanie tatuażu albo, że przyjmujemy lekarstwa. Absolutnie nie wolno zażywać na własną rękę środków znieczulających ani spożywać alkoholu z myślą o zminimalizowaniu bólu. Natomiast na sesję przychodzimy wypoczęci, najedzeni, a przede wszystkim pozytywnie nastawieni, w końcu nasza wymarzona dziara stanie się faktem.

artforce_admin

Author artforce_admin

More posts by artforce_admin