Blog

Wzory tatuaży polecane kobietom

By 28 maja 2020 No Comments

Tatuaż jako sztuka ozdabiania ciała cieszy się od lat uznaniem piękniejszej części społeczeństwa. Panie w różnym wieku chętnie odwiedzają studia tatuażu w poszukiwaniu własnych wzorów. W tym wpisie chcemy przedstawić kilka pomysłów na kobiece tatuaże, ale też przypomnieć o kilku ważnych kwestiach, które pomogą w wybraniu własnego motywu zdobiącego ciało.

Nie tylko subtelne kreacje

Na początku wypadałoby ustalić, czy istnieje podział na tatuaż kobiecy i męski? Temat, jak zawsze, gdy poruszamy kwestie przysługujących obydwu płciom praw i ról, jest delikatny i wrażliwy. Zatem, aby było jasne, gdy określamy tatuaż jako kobiecy, to mówimy o takim, który preferują kobiety. Panie w przeważającej części zainteresowane są mniejszymi, delikatnymi formami. Często zależy im, aby można je było łatwo ukryć pod odzieżą. Tak się zazwyczaj dzieje w przypadku pierwszego tatuażu, gdy często trzeba samemu oswoić się z nowym elementem na ciele. Dlatego rzadko się zdarza, by wybierano na pierwszą sesję wykonanie całego rękawa, ale nie stanowi to reguły.

Wzory tatuaży polecanych kobietom można przedstawić w kilku kategoriach, czyli:

  • Motywy florystyczne i botaniczne – niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się królowa kwiatów-róża, niezwykle dekoracyjne są piwonia czy lilia, ale można też sięgnąć po skromną lawendę lub stokrotkę, swojskie maki czy napawający optymizmem słonecznik. Wiele tajemniczego uroku skrywają bardziej egzotyczne orchidee czy kwiaty lotosu lub melancholijne kalie. Oprócz kwiatów do wyboru mamy bogactwo liści: paprocie, monstery, bluszcze.
  • Motywy zwierzęce – wybór jest bogaty tak jak świat fauny, począwszy od motyli i ważek, poprzez węże oraz różne gatunki ptaków, a kończąc na sarnach kojarzących się z delikatnością czy ich przeciwieństwem drapieżnych panterach lub dzikich wilkach.
  • Ornamenty – ciekawym elementem są motywy koronki, za pomocą których można stworzyć elementy o charakterze biżuteryjnym.
  • Astrologia i Kosmos – z jednej strony mamy wybór spośród znaków zodiaku, a z drugiej możemy odwzorować konstelacje gwiazd albo uwiecznić motyw słońca, księżyca czy pojedynczą gwiazdę.
  • Fantazy – wzory z tej grupy zmierzają ku światu fantazji i snów, więc możemy wskazać łapacz snów, ale też postacie ze świata fantazy, choćby smoki oraz wszelkie odrealnione kreacje.
  • Geometria – czyli nowoczesne połączenia figur geometrycznych, strzałek oraz linii.
  • Napisy – lubianymi przykładami są sentencje, ważne daty, choć w ich przypadku doradzamy ostrożność.

Indywidualność a trendy

Tatuaż tak jak i inne dziedziny ulega modom i trendom. Zawsze zachęcamy do chwili refleksji podczas wyboru niepowtarzalnego wzoru tatuażu. Przede wszystkim tatuaż jest trwały, pozostanie na zawsze. Jego zrobienie wymaga pewnego poświęcenia zarówno ekonomicznego, jak i emocjonalnego, gdyż wiąże się z wydatkiem oraz bólem. Odradzamy zatem wykonywanie go pod wpływem kaprysu chwili, emocji czy presji mody.

Skoro tatuaż stanowi formę ekspresji, to należy zadbać, by podkreślał indywidualizm i współgrał z niepowtarzalną osobowością. Jeśli tak ma się stać, to warto skonsultować z tatuażystą przygotowanie oryginalnego projektu tatuażu. Owszem, artysta sięgnie po skonwencjonalizowany motyw, ale sposób, w jaki go rozrysuje, nada mu cechy unikalnej kreacji. Element może być wyobrażony w stylu bliskim poczuciu estetyki danej osoby, np. realistycznym, oldschoolowym, neotradycyjnym, geometrycznym i w wielu innych. Tatuaż ma być częścią prawdy o nas samych, czymś, co będzie z nami niezależnie od sytuacji. Dlatego należy unikać powielania popularnych i modnych wzorów, nawet jeśli podobają się nam u koleżanki. Zaufajmy artyście, który przygotuje dla nas jedyny i niespotykany wzór.

artforce_admin

Author artforce_admin

More posts by artforce_admin