Blog

Wybór studia tatuażu. Na co zwrócić uwagę?

By 15 kwietnia 2020 28 kwietnia, 2020 No Comments

Rosnąca popularność, a może i moda na tatuaże sprawiają, że pojawia się coraz więcej salonów tatuażu. Wówczas powinniśmy zastanowić się, jakimi cechami powinno wyróżniać się idealne studio tatuażu, w którym wykonamy nasz wymarzony wzór.

Od projektu do wykonania

Z powstanie naszego tatuażu nie musi wiązać się żadna życiowa historia, a on sam nie musi niczego symbolizować tak, jak wielu osobom się wydaje. Jednak stanowi on formę ekspresji, poprzez niego wyrażamy osobowość, wrażliwość, przecież wytatuowany wzór zdradza, jakie są nasze upodobania i potrzeby estetyczne. Dlatego dobierając motyw do wytatuowania, powinniśmy unikać sztampy i banału. Jak to zrobić? Poszukajmy oryginalnego projektu, a przede wszystkim poprośmy w studiu tatuażu o jego przygotowanie. Natomiast, jeśli chcemy poznać styl pracy tatuażystów, możemy zapoznać się z ich pracami dostępnymi w portfoliach na miejscu w salonie albo w internecie. W profesjonalnym studiu tatuażu po przedstawieniu sugestii i oczekiwań otrzymamy niepowtarzalny wzór. Tym samym zyskujemy potwierdzenie dla renomy miejsca, do którego trafiliśmy. Czasami na wykonanie nowego tatuażu trzeba poczekać nawet do kilku tygodni, jednak nie jest to regułą. Nawet w renomowanych studiach tatuażu, zdarzają się szybsze terminy. Warto zawsze dowiadywać się u źródła.

Studio i jego aura

Poddawanie się tatuowaniu nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji, dlatego tak ważna jest atmosfera panująca w studiu tatuażu. Pożądane jest, abyśmy z naszym tatuatorem nawiązali nić porozumienia, zwłaszcza że sesja może trwać kilka godzin. Jego podstawą jest obopólny szacunek – my się trochę boimy, cierpimy i denerwujemy, a tatuator, pracując w skupieniu, tworzy dzieło. Oczywiście podstawowe znaczenie ma zachowanie zasad higieny i bezpieczeństwa. W studiu musi być czysto, a tatuator powinien pracować w rękawiczkach jednorazowych wysterylizowanym sprzętem. Dobrze jest się upewnić, że w studiu, do którego nie trafiliśmy, nikt nie oszczędza na tuszu i innych materiałach. Nie wahajmy się też zadawać pytań o przebieg pracy, ale również o sposoby pielęgnowania tatuażu i postępowania z nim tuż po wykonaniu i w następnych dniach. Słuchajmy uważnie porad i wskazówek, ponieważ w studiu tatuażu znajdziemy skarbnicę wiedzy, a nasz tatuaż pozostanie z nami przez resztę życia.

artforce_admin

Author artforce_admin

More posts by artforce_admin