Blog

Jak usunąć niechciany tatuaż?

By 14 kwietnia 2020 No Comments

Czasami bywa, że postanawiamy usunąć nasz tatuaż. Chociaż miał być z nami przez całe życie, to zaczynamy intensywnie poszukiwać sposobów na to, jak się go pozbyć. Nie jest to zabieg prosty, dlatego warto wybrać najskuteczniejszą metodę usuwania tatuażu.

Trwały jak tatuaż

Zanim nie zdecydujemy o usunięciu tatuażu, to właśnie jego trwałość należała do jego zalet. Nie zastanawialiśmy się też zapewne, co wpływa na jego niezniszczalny charakter. Wiemy, że tatuaż powstaje w wyniku wprowadzenia pigmentu do skóry właściwej. Sam barwnik dla naszego organizmu jest obojętny, jednocześnie budowa jego cząsteczek jest na tyle duża, że komórki nie są w stanie go wchłonąć. Organizm toleruje więc jego obecność, ale odgradza od swoich struktur, pokrywając torbielami. To dzięki temu mechanizmowi tatuaż jest trwały i trudny do usunięcia. Co niestety może stanowić dla niektórych osób poważny problem. Chcemy usunąć tatuaż z różnych przyczyn. Czasami jest dowodem naszej niefrasobliwości i zbyt pochopnego poddania się tatuowaniu. Niekiedy przestaje nam się podobać sam jego wzór, gdy stwierdzimy, że jest infantylny, sprzeczny z wyznawanymi wartościami. Bardzo często tatuaż nam doskwiera z powodu słabej jakości wykonania. Wówczas rozlane kontury, nierównomiernie rozłożony tusz męczą nas swoją brzydotą i nawet wskazane jest pozbycie się dzieła wątpliwej urody. Wciąż zdarzają się sytuacje, że dana osoba jest nieakceptowana przez pewne środowisko z powodu tatuażu. Jeśli dodatkowo omija ją wymarzona praca, jest ignorowana w awansowaniu, to w końcu postanawia się go pozbyć.

Laser contra tatuaż

Jeśli decyzja o usunięciu tatuażu jest nieodwołalna, to trzeba przystąpić do działania. Spośród dostępnych metod zadowalające efekty gwarantuje laserowe usuwanie tatuażu. Dzięki wiązce lasera możemy trwale pozbyć się większości rysunków. Dodatkowo po zlikwidowanym tatuażu nie pozostanie blizna, ponieważ jest to zabieg o precyzyjnym działaniu, a więc mało inwazyjny. Należy jednak pamiętać, nawet laserowe usuwanie tatuażu wymaga cierpliwości, ponieważ jest to zabieg kilkuetapowy. To jak długo tatuaż będzie usuwany, zależy od jego wielkości i stopnia nasycenia barwnikiem. Zawsze potrzeba wykonać kilka sesji w określonym odstępie czasu. Wiązka lasera o odpowiedniej długości warstwa po warstwie rozbija barwnik i jego otorbienie na coraz mniejsze fragmenty tak, aby organizm je wchłonął. Działaniu lasera najłatwiej poddają się tatuaże wykonane czarnym tuszem bądź ciemnogranatowym. O wiele więcej pracy wymagają tatuaże stworzone kolorowym barwnikiem, szczególnie żółty pigment jest trudny do usunięcia. Trzeba też mieć świadomość, że działanie fali lasera, chociaż krótkotrwałe, to nie wywołuje zbyt przyjemnych odczuć. Niektórzy decydują się na laserowe rozjaśnienie posiadanego wzoru, ponieważ chcą stary nieakceptowany tatuaż przykryć nowym. Przed zabiegiem laserowego usuwania tatuażu powinniśmy odbyć w studiu tatuażu spotkanie, aby wyjaśnić wątpliwości i określić oczekiwania.

artforce_admin

Author artforce_admin

More posts by artforce_admin